Ürün Boy ve Uzunluk Ölçüm SistemiOptik Boy Ölçüm Sistemi
Seri üretim yapılan tesislerde konveyörlerden çıkan ürünlerin üretildikten/kesildikten sonra doğru ölçülerde olup olmadıklarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda İhtayac duyulan otomatik boy ölçme ve doğrulama sistemi şirketimiz bünyesinde üretim hattınıza entegre halde anahtar teslim olacak şekilde geliştirilip üretilmektedir.
Sistem temel olarak hem doğrusal hem de doğrusal olmayan ürünlerin boy ölçümlerini gerçekleştirebilmektedir. Doğrusal olan ürünlerin boy ölçümlerini yapmak daha kolayken doğrusal olmayan kavisli ürünlerin boy ölçümü için daha ileri düzey çözümler gerekmektedir. Bu noktada kameralı yapay görme sistemleri devreye girmektedir. Kameralı kontrol sistemleri, insan gözü ile yapılan kalite kontrol işlemlerini kamera ve ilgili yazılımlar ile gerçekleştiren yapay görme sistemleridir. Bir diğer deyişle yapay görme, görsel kontrol ile gerçekleştirilen operasyonların kameralı sistemlerle çözümlenmesidir. Optonom, yapay görme teknolojileri alanında endüstriyel sistem çözümleri sunmaktadır.
Doğrusal ve Doğrusal Olmayan Ürünlerin Boy Uzunluklarının Optik Olarak Ölçülmesi
Lastik, conta, kauçuk ve benzeri esnek yapıdaki ürünlerin üretim hatlarında insan unsuru olmadan boy ölçümlerinin yapılmasını sağlayan optik ölçüm sistemini sizin kuruluşunuzun üretim kalitesinin arttırılmasına da katkı sağlayacaktır. Detaylı ürün bilgisi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.