TracePro, dünyada ilkleri gerçekleştiren Arçelik’in son teknoloji ile çağımızı aydınlatmasına destek veriyor!

Yerli üretim ve inovasyon kabiliyetiyle Türkiye'nin göğsünü kabartan tasarım devi Arçelik, dünyada bir ilki gerçekleştirerek çelikten 4,5 kat daha hafif ve 3 kat daha sağlam olan karbon fiberden buzdolabı üretti. Arçelik’in ürettiği Diamond isimli buzdolabındaki aydınlatma sistemlerinin tasarımı, firmanın Eskişehir Buzdolabı İşletmeleri Fabrikası’nda tasarımlara hem estetik hem de teknik cazibe kazandıran TracePro programı kullanılarak gerçekleştirildi. Arçelik A.Ş'nin dünyada ilk defa üretimini gerçekleştirdiği tavan ve arka kapak çevresindeki LED aydınlatma bulunan buzdolabı, yıllık bazda tükettiği 370 kWh yıllık enerjiyle büyük bir tasarrufa imza atıyor.

Tracepro tasarımlarımızı aydınlatıyor!

Tasarımın tavan ve arka plan aydınlatmasını gerçekleştiren Arçelik optik tasarım ekibi, TracePro’nun tasarım gücünden epey yarar gördüklerini belirtti. Optonom ekibi olarak TracePro’nun son teknoloji ile çağımızı aydınlatan Arçelik firmasına verdiği destekten ötürü büyük bir kıvanç duyuyoruz.

Bizden Haberler

Atmosfer Teknoloji Transfer Ofisi desteğiyle İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde kurulan Optonom firması, Türkiye Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği tarafından beşincisi düzenlenen TET AR-GE Proje pazarı yarışmasında “Optoelektronik Dilatometre” projesiyle üçüncülük ödülünü kazanmıştır. Geliştirilen optik dilatometre sayesinde incelenen numunelerin yüksek ve düşük sıcaklıklarda fiziksel değişim ve genleşme özellikleri, optik olarak görüntü analizi yöntemiyle yüksek hassasiyet ile gerçek zamanlı olarak tespit edilebilmektedir.

4. Metalik Fikirler Proje Yarışmasına “Optik Dilatometre” projemizle katılım sağladık.

2. Arge Sanayi Akademi Buluşmasına katılım sağladık.

“Bilim Herkesi Birleştirir (Science Unites All)” isimli "Ufuk 2020 Programı Avrupa Araştırmacılar Gecesi" projesi, Yaşar Üniversitesi koordinatörlüğünde 30 Eylül 2016 tarihinde Yaşar Üniversitesi Bornova Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirilmiştir. Optonom firması olarak etkinliğe katılım sağlanarak stant kurmuş ve optik özellikli dilatometre cihazının sunumu ve tanıtımı yapılmıştır.

Basında Biz

Türkiye'nin önde gelen yan sanayi ve tedarikçi gazetesinde optik özellikli dilatometre ürünümüzle tam sayfa yer aldık.

Ülkemizde ulusal çapta yayın yapan Türkiye Gazetesinde şirketimiz bünyesinde bilimi her yaştan insana sevdirmeyi amaçlayan Bilim Oyuncakları projesine yer verilmiştir.

Türkiye'nin önde gelen sanayi ve tedarik gazetesinde optik özellikli dilatometre başta olmak üzere ürünlerimiz ile yer aldık.

Sanayi Gazetesi'nin yayın organı olan Teknopark Dergisi'nde ürünlerimiz hakkında bir röportajımız yer aldı.