Rulman Kontrol Sistemi

Rulman

Makine üretiminde ve otomotiv sanayindeki hemen hemen bütün makinelerde rulmanlar önemli yere sahiptir. Kaliteli üretim yapmak ve ürüne, işleyişine zarar verecek faktörleri en aza indirmek büyük önem taşımaktadır.
Rulman üretim kusurları, düşük kalitenin ve üreticinin mahcubiyetinin en büyük sebebidir. Bu endüstride denetleme işlemi genelde manüel olarak gerçekleştirir ve zaman alıcı bir süreçtir. Rulmanlardaki kusur tespitindeki hatayı en aza indirmek daha teknolojik ve hassas bir gözlem işlemi gerektirir.Birçok metal sanayi kuruluşu rekabetçi çelik ürünleri üretmeyi hedefler.
Rekabet üstünlüğünün sağlanması başlıca ürüne ve kalitesine bağlıdır. Bu sektörde kusurlu ürünler büyük miktarda kayba neden olmaktadır. Üretim aşamasında oluşan birçok kusur hala insan gözlemiyle gerçekleşmektedir. Hata denetleyicilerin işi oldukça meşakkatli ve zaman alıcıdır. Tespit oranı yaklaşık %70 civarıdır ve yorgunlukla birlikte verim azalır.Teknoloji geliştikçe çelik sanayinde üretilen rulman gibi ürünler daha hafif ve modüler olmaya başladı. Bu sebeple görüntü analiz teknolojisinden faydalanarak hatasız, ekonomik ve verimli çalışan bir kalite kontrol sistemi önermekteyiz. Optonom RVIS-102 model optik gözlem sistemi uzun bir Ar-Ge sürecinin sonucu olarak rulman üreticilerinin ihtiyacı doğrultusunda günden güne daha da geliştirilmektedir.

Rulman

Sistem kullanıcı dostu olarak tasarlanmış bir arayüze sahiptir. Kullanıcı her bir rulman türüne ait kalibrasyonu bir kez gerçekleştirdikten sonra kontrole başla butonu ile sistemi devreye alabilmektedir. İstenilen sayıda bilye bulunmadığı durumda cihaz eş zamanlı olarak kullanıcıyı uyarmakta veya istenirse mekanik kol ile üretim bandı üzerinden hatalı rulmanlar alınmaktadır.Ayrıca Optonom RVIS-102 sistemi sayesinde üretimdeki hata paylarının oranlanarak raporlanması, arşivlemesi de sağlanabilecektir.


RVIS-102 Rulman Kontrol Sistemi Teknik Özellikleri
ModelRVIS-102
TipYatay
KontrolBilgisayar Kontrollü
ArayüzUSB
YazılımOptonom RVIS-102 Görüntü Analizi Yazılımı
Sıcaklık Aralığı0°C 60°C
Ölçüm TipiOptik Temassız Ölçüm
Ölçüm Hassasiyeti10μm

Teknik Dökümana Ulaşmak İçin Tıklayınız