Farklı Açılı Özgün Reflektör Tasarımları


Optonom Bilimsel Ölçüm Araçları bünyesinde faaliyet gösteren uzman optik tasarım ekibi, genel aydınlatma, otomotiv, sivil savunma, havacılık, biyomedikal, sokak aydınlatma, solar aydınlatma, LED aydınlatma, 2D-3D optimizasyon, spot aydınlatma gibi sektörler için özgün reflektör tasarımları gerçekleştirmektedir.


Alışıldık açı değerlerinin dışında özel olarak talep edilen, orijinal ürünlerin üretiminde rol oynayacak olan, ışığın dağılımı ve ışığın homojenize edilmesini sağlayacak olan reflektörler, hem enerji verimliliğine katkı sağlar hem de ürünlerin albenisini artırır. Böylelikle yurtiçi ve yurtdışı pazarda ürünlerin orjinalliği sayesinde ticari anlamda başarı sağlanmasına destek olunmaktadır.

Optonom Bilimsel Ölçüm Araçları firmasının optik tasarım ekibinin gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi almak için buradan iletişime geçiniz.


Yüksek verimlilikle ışığı hedefe istenilen ışıma açıcısı ile gönderebilen reflektörler tasarlanmaktadır. Örnek olarak standart açı değerlerinin yanı sıra 8°, 55°, 20°, 40° açıda ve bunun gibi ara değerde açılarda reflektör tasarımları yapılmaktadır.

Ürününüz veya projeniz için özgün reflektör tasarımları, bilgisayar destekli olarak (TracePro, OSLO, RayViz gibi programlar kullanılarak) optik mühendisliği çalışmaları aracılığı ile yürütülmektedir. Aynı zamanda bir sistemin opto-mekanik tasarımı da (SolidWorks, Catia, Autocad vb. ile) tamamlanarak firmamız bünyesinde üretime hazır hale getirilmektedir. Yapılan tasarımın Optis, Speos, Zemax, Lighttools gibi diğer uygulamalara uyumlu hale getirilerek analiz edilmesi de sağlanabilmektedir. Tasarımların analiz edilmesi ile reflektörlerin üretime hazır hale gelip gelmediğinin tespiti amacıyla sanal prototipleri çıkarılmaktadır.


Teknik Dökümana Ulaşmak İçin Tıklayınız