Uçuş Koridoru Sistemlerini İçin Yüksek Verimli TIR LensUçuş koridoru aydınlatma sistemlerinin geliştirilmesi için kritik öneme sahip tam iç yansıma(Total Internal Reflection - TIR) özelliği olan dar açılı TIR lensin ve örnek aydınlatma biriminin yerli ve milli imkanlar ile tasarlanarak firmamız bünyesinde geliştirilmektedir.


Dar açılı mercek ihtiyacına çözüm olarak toplam iç yansıma özelliğine sahip TIR mercekler kullanılabilmektedir. TIR mercekler daha az yoğunluğa sahip bir ortamdan diğerine geçen ışığın, ara yüze açıyla vurduğu ve ışın enerjisinin yüzde 100'e yakınının, yansıtılarak hedef doğrultuda odaklanması sağlamaktadır. Tipik olarak kullanılan ham maddeye bağlı olarak yüzde 92'ye varan optik verimlerle koni biçimli geometriye sahiplerdir.

1) UV dayanımlı madde katkılama ile sararma sorununa sahip değildir
2) Görünür Işık (400nm – 780 nm) ve Kızıl Ötesi (IR) (750 nm – 1.3 µm) bölgelerinde çalışabilmektedir.
2) Kullanılacak LED türüne ve modeline bağlı olarak maksimum 8 derecelik ışıma açısına sahiptir.
3) Tam iç yansıma özelliği (TIR) sayesinde minimum ışık kaybı sağlanarak %90 verimlilik değerindedir.
4) Uzun mesafe aydınlama sistemleri için yüksek ışık akı değerinin elde edilmesini sağlamaktadır.Helikopter uçuş koridoru aydınlatma sistemlerinin geliştirilmesi için kritik öneme sahip ve tam iç yansıma özelliği taşıyan TIR lens, şirketimiz bünyesinde yerli ve milli imkanlar ile tasarlanacak ve prototip üretimi gerçekleştirilmektedir.Çağdaş optik tasarımımıyla dar açılı TIR mercekler uzun mesafede yüksek ışık akısı gerektiren askeri ve sivil amaçlı kızılötesi aydınlatma projelerinde de kullanılabilecektir.

Boşluk ve Aralık Ölçme Tabancası


www.kosgeb.com.tr